Nasze produkty

Opakowania tekturowe – rodzaje tektury

Produkujemy najwyższej jakości opakowania

1

Pomysł

2

Projekt

3

Realizacja

Tektura

Opakowania tekturowe – rodzaje tektury

Jako producent opakowań tekturowych dokładamy wszelkich starań, by każde zaproponowane przez nas pudełko, niezależnie z której kategorii, czy też konstrukcji należycie spełniało swoją rolę pod kątem wytrzymałościowym, estetycznym i użytkowym.

Szeroki wachlarz możliwości produkcyjnych sprawia, że wykonujemy najwyższej jakości opakowania z tektury o fali: B, C, E, BC, EB, AAC, litej oraz tzw. plastra miodu (nazwa pochodzi  od jej struktury, jest wykorzystywana w drzwiach oraz do ochrony ładunków transportowanych). Produkujemy opakowania z tektury szarej, jedno oraz dwustronnie bielonej, 3, 5 i 7-warstwowej. Stosujemy także tektury dedykowane (kaszerowane, powlekane dla wysokiej jakości nadruku).

Klasyczna tektura składa się z papierowego pokrycia wewnętrznego i zewnętrznego oraz fali pomiędzy nimi. Taką tekturę nazywamy 3-warstwową. Literki B, C, E oznaczają rodzaj fali (najniższa fala E, najwyższa fala C). Dwie literki np. BC oznaczają, że tektura jest pięciowarstwowa (papierowe pokrycie zewnętrzne, fala, przekładka, fala, papierowe pokrycie wewnętrzne) czyli składa się z fali B i C. Natomiast tektura 7-warstwowa składa się z 4 arkuszy papieru gładkiego i 3 fali.

Oprócz tego papier pokryciowy może być typu:

– Kraftliner  – tektura charakteryzująca się dużą wytrzymałością i wysoką jakością. Stosowana tam gdzie zwykła tektura jest za słaba. Zewnętrzna warstwa papieru posiada zwiększoną wartość celulozy, dzięki temu tektura zyskuje większą odporność na wilgoć. Jest to jedyny rodzaj papieru dopuszczony do kontaktu z żywnością. Stosuje się ją także w transportach kontenerowych.

– Testliner – tektura tworzona głównie z odpadów makulaturowych z domieszką nowego papieru, powstająca dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod recyklingowych.

– Papier Makulaturowy – tworzony w 100% z odpadów, najbardziej ekologiczny. 

Oprócz produkcji różnorodnych opakowań tekturowych prowadzimy także sprzedaż wyżej wymienionych rodzajów tektur.